Způsoby, jak snadno zhubnout

Lidé, kteří chtějí shodit pár kilo, se zaměřují hlavně na rychlé výsledky. Mezitím stačí udělat pár změn životního stylu, abyste se zbavili nadváhy, aniž byste museli vážně obětovat. V první řadě se vyplatí dostatečně spát. Vědecké výzkumy ukazují, že nedostatek dostatečného spánku zvyšuje hladinu kortizolu, stresového hormonu.

Stejný hormon je také zodpovědný za chuť k jídlu. Výsledkem nedostatečného spánku je větší chuť na svačiny a také vyšší kalorický obsah jídel. Dalším snadným způsobem je pít více vody. Často nejíme jídlo proto, že máme hlad, ale protože máme žízeň.

Proto je nejlepší vypít asi 2 litry vody denně. Vodu lze nahradit i lehkými bylinkovými čaji, ale džusům, zejména těm z obchodu, je třeba se vyhnout. Velmi vážným nepřítelem dokonalé postavy je samozřejmě nedostatek fyzické aktivity – bez systematického cvičení je velmi obtížné udržet si ideální tělesnou hmotnost, proto se vyplatí občas zajít do posilovny.

Sladidla místo cukru – vyplatí se to?

Jíst velké množství cukru je pro vaše tělo špatné. Cukr je přitom prakticky všude – přidáváme ho do nápojů jako je káva a čaj, najdeme ho ve sladkostech, džemech, ovocných jogurtech a mnoha dalších produktech, po kterých denně saháme.

Svému tělu tak každý den nevědomky dodáváme velké množství této škodlivé látky. Stále populárnější jsou proto různé alternativy v podobě sladidel. Na rozdíl od cukru jsou tyto druhy produktů poměrně kalorické. Mají také různé účinky na organismus – většina z nich se netráví, jiné se přirozeně metabolizují.

Při konzumaci v určitém množství nepředstavují zdravotní riziko. K dostání je i řada přírodních produktů, které dokážou cukr účinně nahradit a zároveň jsou zdravější. Patří mezi ně například med, javorový sirup nebo xylitol, tedy březový cukr. Doporučují se lidem bojujícím s nadváhou i diabetikům.

Jednoduché triky, jak snížit chuť k jídlu

Chcete před létem zhubnout, ale přesto chcete jíst? Nemůžete se ovládat, když máte hlad a bez váhání sáhnete po nejrůznějších svačinkách? Může to být proto, že se váš žaludek natáhl v důsledku konzumace příliš velkého množství jídla a neustále si žádá další jídlo.

Pokud chcete zhubnout, musíte začít se stahováním žaludku. Uklidněte se, nebude potřeba žádná operace. Pití vody vám pomůže bojovat s hladem – můžete tak trochu oklamat své tělo a místo jídla si naplnit žaludek tekutinou. Kromě vody se k této roli bude skvěle hodit i zelený čaj.

Chcete-li bojovat s hladem, začněte jíst více ovoce a zeleniny. Budete jíst, kolik chcete, a nedodáte svému tělu příliš mnoho kalorií. Těžké a tučné nezdravé jídlo také nahraďte zdravými a lehkými svačinami. Po krátkém dodržování těchto rad byste si měli všimnout, že k utišení hladu stačí menší porce jídla.