Proč by měli sportovci užívat doplňky stravy?

Mnoho lidí přemýšlí, zda by neměli sáhnout po sportovních doplňcích stravy. Nestačí správně vyvážená strava? Neposkytne tělu všechny potřebné ingredience?

Trenéři věří, že suplementace může být velmi prospěšná. Je pravda, že dobře zvolená strava pomáhá zajistit většinu vitamínů a minerálů, ale při pravidelném a namáhavém tréninku to nemusí stačit. Užívání proteinových doplňků může být velmi prospěšné. Užívané před tréninkem pomáhají k mnohem lepším výsledkům. Dodávají sílu, umožňují prodloužit vaše cvičení a zvýšit tak jejich efektivitu. Užívané po tréninku pomáhají regenerovat svalová vlákna poškozená při cvičení. Proteiny podporují růst čisté svalové hmoty, sacharidy dodávají dodatečnou energii, tak cennou při namáhavém cvičení.

Užívání doplňků má mnoho výhod, ale měli byste si je pečlivě vybírat. V této věci je nejlepší věřit zkušenému trenérovi, který vybere vhodné přísady a přizpůsobí je síle cvičení.

Podpora při hubnutí

Na pultech obchodů lze najít mnoho produktů, které slibují podporu v boji se zbytečnými kilogramy. V aktu zoufalství, spoléhajícího na rychlé výsledky, lidé sahají po úžasných čajích a tabletách. Mnoho z nich nefunguje, ale na trhu najdete i přípravky, které vám pomohou se spalováním nežádoucího tuku. Jak je najít?

Výživoví poradci se shodují v jednom: pouze dieta spojená s tréninkem může přinést očekávané výsledky. Spalování tuků však můžete trochu pomoci používáním vybraných doplňků stravy. Je dobré sáhnout po prostředcích, které obsahují konjugovanou kyselinu linolovou, která podporuje rychlé spalování stávající tukové tkáně.

Suplementy obsahující L-karnitin zase snižují vstřebávání tuků a regulují metabolismus tuků v těle, čímž podporují přeměnu tuku na energii. Výhodné je sáhnout i po produktech s obsahem vlákniny, a to nejen suplementech, ale i potravinářských výrobcích. Vláknina potlačuje pocit hladu a čistí trávicí systém.

L-karnitin podporuje hubnutí

Většina lidí, kteří se pustí do hubnutí a tvarování postavy, počítá s rychlým a trvalým efektem. Dychtivě sahají po boosterech, které mají celý proces urychlit. Odborníci na výživu upozorňují, že pro dosažení požadovaného efektu byste měli svůj jídelníček kombinovat s přiměřenou dávkou fyzické aktivity. Pomoci mohou i některé doplňky stravy.

L-karnitin je látka podobná vitaminům, jejímž hlavním zdrojem je potrava, se zvláštním důrazem na maso a mléčné výrobky. L-karnitin hraje klíčovou roli v regulaci hospodaření těla s tukem. Podporuje transport mastných kyselin do mitochondrií, kde dochází k jejich oxidaci. L-karnitin také snižuje usazování tukové tkáně a urychluje metabolické procesy tuků. Specialisté zdůrazňují, že účinnost této látky vyžaduje kombinaci suplementace se správně sestaveným jídelníčkem a fyzickou aktivitou. Má se za to, že L-karnitin je nejúčinnější hodinu po požití a doporučuje se přizpůsobit trénink konzumaci doplňku.