Domácí cvičení – co můžete dělat doma?

Pokud nechcete utrácet peníze za fitness v klubu nebo v posilovně, možná by stálo za to zajímat se o trénink doma. V současné době je na polském trhu velmi velké množství různých tréninkových plánů nahraných na DVD nebo na internetu.

V současnosti je nejznámější a nejoceňovanější osobností v oblasti domácího fitness Ewa Chodakowska a Anna Lewandowska. Obě dívky dokážou efektivně motivovat k domácímu cvičení. Ewa Chodakowska každoročně vydává několik CD se svými tréninky. Je oblíbená již několik let a se svými žáky provádí spolehlivé konzultace prostřednictvím facebookového účtu. Co se týče Anny Lewandowské, vydala tři CD s tréninky jako Karate Cardio, Karate Cardio Military a nedávno třetí a poslední album, které je rozděleno do několika 15minutových tréninků.

Podle dívek, které po těchto trénincích ukazují své postavy a pravidelně je navštěvují – lze z toho usuzovat jedno – i cvičení doma může být efektivním způsobem aktivního tréninku a dobré postavy.

Jóga doma

Častá jóga vám může přinést úžasné výsledky. A co je nejdůležitější, nemusíte kvůli cvičení opouštět svůj domov. Vše, co potřebujete, je karimatka a počítač s přístupem na internet. Mnoho stránek nabízí cvičení pro začátečníky i pokročilé.

Cvičením jógy v první řadě posílíte vytrvalost svých svalů a také je učiníte pružnějšími. Po krátkém cvičení cviků zeštíhlíte postavu a budete se cítit alespoň o pár let mladší. Jednou z hlavních výhod jógy je, že je velmi bezpečná, nevyžaduje velkou fyzickou námahu.

Z tohoto důvodu mohou i ženy v pokročilém těhotenství bezpečně cvičit jógu a připravit tak své tělo na porod. Jóga je také často doporučována jako součást rehabilitace pro lidi bojující s bolestmi zad. Při cvičení se posilují svaly páteře, což ulevuje bolavé páteři. Začněte své jógové dobrodružství ještě dnes!

Fitness doma

Chcete mít štíhlou postavu, pevné hýždě a svalnaté břicho, ale nemáte dostatek volných finančních prostředků na nákup celoroční permanentky do posilovny? Nebojte se, vaše vlastní, pověstné čtyři úhly jsou pro každodenní trénink více než dostačující. Pokud své dobrodružství s fitness teprve začínáte, nebudete ke cvičení potřebovat žádnou další tělesnou zátěž.

Váhu svého těla snadno využijete k posilovacím cvičením, a když to přestane stačit, na pomoc vám přijdou lahve naplněné vodou, které skvěle poslouží jako činky. Pro cvičení budete samozřejmě kromě motivace potřebovat místo na podlaze a pohodlnou podložku na spaní. Židle s opěradlem se vám bude snáze natahovat a jako stepper můžete použít nízký puf.

Ve skutečnosti není důležité, zda cvičíte doma nebo v posilovně, důležité je, abyste sestavu cviků volili podle svých schopností tak, abyste své tělo nepřetěžovali. Každý cvik provádějte pečlivě a přesně a účinky pravidelného tréninku zaznamenáte již po krátké době.