Zdraví prospěšné doplňky stravy

Zdraví prospěšné doplňky stravy mohou obsahovat látky jako: rostliny, glykosidy, steroidy, fytosteroly. Mohou pozitivně ovlivnit celé tělo, zejména nervový systém (včetně podpory činnosti mozku). Proto se ukazují jako ideální pro ty lidi, kteří bojují s apatií, nižší vitalitou nebo stavem fyzického vyčerpání po namáhavém cvičení.

Suplementy tohoto typu jsou nadšeně přijímány sportovci. Ti nejochotněji sahají po opatřeních, která účinně stimulují proces budování svalové hmoty. Mezi ně patří zejména proteinové doplňky, bez kterých se nám nikdy nepodaří vyvinout pěknou plastiku. Nejoblíbenější je v současnosti syrovátkový protein, který mohou užívat i alergici. Horší je to v případě kaseinu, který je zakázaný pro ty lidi, kteří jsou alergičtí na laktózu.

Suplementy obsahující testosteron jsou mezi muži vysoce ceněné. Zvyšují nejen svalovou sílu, ale také zlepšují sexuální touhu.

Ochrana žaludku – jaký doplněk

Mezi mnoha doplňky stravy najdeme ty, které mají chránit žaludek. Jsou vlastně pro ty lidi, kteří mají problémy s touto částí těla. Doporučují se v případě podráždění a antibiotické léčby.
Tyto typy doplňků se skládají z přírodních rostlinných extraktů. Mezi nejčastěji používané patří máta peprná, fenykl, heřmánek, šalvěj a česnek (což bude pro mnohé docela překvapení). Tyto přípravky se ukazují jako ideální na běžné zažívací potíže, plynatost a pálení žáhy.

Velmi často ve složení tohoto typu prostředků najdete účinné látky, jejichž úkolem je stimulovat metabolismus. Pozitivně působí také na tok žluči a podporují spalování tuků. Po takových opatřeních se vyplatí sáhnout, jakmile po těžkém jídle pocítíme pocit tíhy.
Někteří lidé doporučují sáhnout po nich každý den, i když netrpíme žádnými neduhy. Takové chování způsobí zrychlení metabolismu a regulaci žaludku.

Dobrý spánek – jaké doplňky

Sportovci, kteří se zabývají namáhavým tréninkem, mohou mít potíže se spánkem. To může být z velké části způsobeno nedostatkem prvků a mikroživin, které vznikají v důsledku intenzivního cvičení. V takové situaci je dobrým řešením doplněk, který má zajistit příznivý a klidný spánek. je to zvláště důležité, protože nedostatek spánku brání tělu ve správné a plné regeneraci.

Sportovci dychtivě sahají po různých preparátech. Nejvíce dychtivě užívají ty, které jim umožňují uspokojit několik potřeb těla. Podobné je to v případě přípravků určených k zajištění dobrého spánku. Prostředky, které se používají ke zvýšení svalové hmoty a síly, se ukázaly jako velmi účinné i při problémech se spánkem. Dobře fungují i ​​ty látky, které obsahují chelátový hořčík a zinek. Velký význam má také vitamín B6. Je také třeba si uvědomit, že samotný doplněk nebude stačit. Před spaním byste měli především zklidnit své tělo.