Vyplatí se používat proteinové tyčinky a izotonické nápoje?

Proteinové tyčinky a sportovní nápoje jako stvořené pro sportovce. Jsou šikovné a rychle dodají to, co tělo při zvýšené námaze potřebuje. Vyplatí se po nich sáhnout?

Každý, kdo sportuje, může zažít chvíle ztráty energie a náhlé únavy. Takovou skvělou svačinou mohou být proteinové tyčinky. Obsahují zdravé přísady, jako jsou bílkoviny a sacharidy s vysokým GI, které vám rychle dodají potřebnou energii. Energetické tyčinky jsou určitě lepší alternativou než sladkosti z regálu v obchodě.

Izotonické nápoje jsou užitečné v každé situaci, kdy se člověk hodně potí, ať už během horka nebo tréninku. Umožňují rychle doplnit tělu cenné minerály a hydratovat tělo. Koncentrace izotonické tekutiny je totožná s koncentrací tělních tekutin v lidském těle. Díky tomu mohou pracovat opravdu rychle a efektivně.

V zájmu zdravého těla se vždy vyplatí sáhnout po zdravějších alternativách svačin a nápojů. Určitě to povede k lepší pohodě a kondici.

Protein – náš nejdůležitější stavební kámen

S bílkovinami lze úspěšně zacházet jako se základním stavebním materiálem našeho těla. Každá z našich buněk, svalů, orgánů nebo žláz obsahuje protein. Strava bohatá na tuto živinu je proto zásadní pro naše zdraví, regeneraci a vývoj.
Protein hraje zvláště důležitou roli ve stravě sportovců, kteří rozvíjejí svalovou tkáň a jsou také vystaveni zraněním a zraněním.

Protein se nachází v mnoha produktech zařazených do denní nabídky. Zdrojem plnohodnotných bílkovin jsou především živočišné produkty: drůbež, libové maso, ryby, mléko a výrobky z něj a vejce. Sója je plnohodnotná bílkovinná rostlina, ostatní potraviny rostlinného původu obsahují bílkoviny, kterým chybí alespoň jedna aminokyselina.

Protein hraje důležitou roli v metabolických procesech a potlačuje chuť k jídlu. Pomáhá odstraňovat toxiny z těla a dodává energii. Stojí za to připomenout, že lidské tělo si neumí ukládat bílkovinné zdroje a využívá je průběžně. Proto je tak důležité poskytovat cenné stavební kameny v pravidelných a správně sestavených jídlech.

Podporujeme stavbu sochy

Dokonale vytvarovaná svalová hmota. Nejde o prázdný slogan nebo plakát propagující posilovnu, ale o reálnou možnost. Musíte do toho dát hodně sebezapření a disciplíny, věnovat hodně času tréninku a dietě, ale můžete toho opravdu dosáhnout.

Budování svalové hmoty má velký úspěch, zabírá hodiny tvrdého cvičení, ale tím práce, kterou je třeba vložit do atraktivní sochy, nekončí. Aby se zabránilo vzniku nevzhledné tukové tkáně, která by mohla zakrývat vyvinuté svaly, měl by být proveden proces redukce, tedy tvarování postavy.

Odborníci doporučují v této fázi kombinovat tři klíčové prvky:

  • První je strava, která musí být bohatá na kvalitní bílkoviny. Buďte opatrní s tuky a sacharidy. Jídelníček se vyplatí podpořit vlákninou, která působí očistně a pomáhá zbavit tělo zbytků metabolismu.
  • Druhým prvkem je trénink. Mělo by kombinovat silové a aerobní cvičení. Specialisté zdůrazňují, že kombinace těchto dvou typů tréninku je nezbytná pro získání trvalého účinku.
  • Konečně je tu suplementace. Je důležité dodávat tělu živiny. Při takto zvýšené fyzické námaze a velmi omezené stravě nestačí obsažené složky potravy. Proto je potřeba užívat vysoce hodnotné přípravky, které pomohou svaly regenerovat a podpoří jejich rozvoj.