Fyzická aktivita je nezbytná

Stále více lidí si uvědomuje, jak důležitá je v dnešní době fyzická aktivita. Úsilí a pravidelný trénink však nemusí být povinností. Obrovské množství lidí cvičí pro zábavu, odbourání stresu a zlepšení kondice a postavy.

Dá se říci, že móda pro zdraví a atraktivní vzhled zachvátila velkou část společnosti, není divu, že jde o téma tak často diskutované v médiích a sociálních sítích. Vzniká velmi velké množství fitness klubů, dokonce i v malých městech jsou lekce pod dohledem trenérů, které jsou velmi oblíbené.

Kromě cvičení v posilovně je velmi ceněn aerobik, zumba a cvičení na trampolíně, které v poslední době udělalo opravdu velkou senzaci. Instruktorské kurzy momentálně dělá velké množství lidí, takže můžete očekávat, že takové hodiny bude mít brzy každý z nás na dosah ruky. Cvičení také uvolňuje endorfiny, díky čemuž jsme šťastnější.

Výmluvy

Chcete cvičit, ale nemáte čas? Chcete začít s aktivním životním stylem, ale nikdy pro to nejsou příznivé podmínky? To jsou výmluvy, které si děláte sami. Všechny tyto výmluvy se rodí ve vaší hlavě, proč nedělat něco nového, něco jiného.

To je biologicky normální věc. Pouze mozek vás chrání před selháním a nebezpečím. Chrání vás před ubližováním si a před vystavováním se stresu. Jakmile však víte, že takový jev existuje, můžete jej ovládat. Slyšeli jste o rčení, že první krok je nejtěžší?

Začít s něčím nám způsobuje větší problémy než samotný proces nebo pokračování naší činnosti. Je to proto, že do svého života zavádíme něco nového, tělo se s novými věcmi necítí, protože se jim musí přizpůsobit, což také zabere spoustu času. Potřebujeme také čas, abychom si na daný režim zvykli. Nic není tak snadné, jak se zdá. Udělejte první krok a vydejte se na svou sportovní cestu!

Difuzory

Difuzory jsou něco, co musíte absolutně odstranit. Je jedno, jestli pracujete v kanceláři a rozptyluje vás Facebook, nebo držíte dietu a kolem vás je spousta rušivých elementů v podobě nezdravého jídla. Takové rušivé vlivy musíte co nejdříve odstranit.

Nelze pracovat, když vám přátelé neustále posílají zprávy na Facebooku, nemůžete, a je to rozhodně mnohem těžší, držet dietu, když je kolem vás spousta sladkostí a dobrot. Je to tak, jíme očima. Vaše vůle je vystavena zkoušce. Proč se nechat takhle mučit? Není lepší odstranit rozptylovač a vzdát se neustálého boje?

Zahoďte tato rozptýlení a dopřejte si klid. Po té tabulce čokolády tak snadno nesáhnete, protože tam prostě nebude. Místo toho sníte jablko, banán nebo jakékoli jiné ovoce a neporušíte dietu. Poté nebudete mít žádné výčitky a vaše účinky nebudou ovlivněny. Pokud máte pevnou vůli, můžete si dopřát sladké, ale pamatujte na střídmost.

Motivace

Kde vzít motivaci jednat? Koho se inspirovat, co sledovat a kde tuto … motivaci hledat? Jdete na motivační film, je tam spousta zajímavých a inspirativních citátů, vy, inspirovaní tím, co jste slyšeli, podniknete kroky, budete jednat jeden den, druhý, třetí a … najednou není motivace, tam je problém, protože nechcete.

Hledejte tedy další motivaci, sledujte inspirativní videa, čtěte citáty, mějte nadšení, jednejte, jednejte a nakonec zase vyhořte, vzorec se opakuje stále dokola. Cítíte se jako narkoman, jste na tom závislí a neustále hledáte něco, co vás nakopne čím dál tím víc. Problém je, že to tak nemůže být dlouhodobě. Takhle se opravdu motivovat nemůžete.

Motivace, kterou potřebujete, je motivace, která vychází z vašeho nitra. Na co a proč to děláte, si musíte odpovědět sami. Nebuďte slepí ke svým touhám, protože vás posouvají vpřed. Přemýšlejte o tom, co je pro vás důležité, a jděte za tím.