Vyplatí se cvičit ráno?

Přemýšlíte, zda cvičit ráno, protože jste slyšeli, že to není nejlepší čas dne na trénink? Pokud si z plánu dne můžeme „vystřihnout“ jen ráno nějaký volný čas, pak bychom se tohoto plánu neměli vzdávat. Je pravda, že po ránu je naše tělo líné a není rozrušené, což umožňuje snadno se zranit.

Většina z nás ale tyto informace bere jako pohodlnou výmluvu, proč vůbec necvičit, a ne jako varování. Co tedy dělat, aby nám ranní trénink neuškodil? Tomu lze snadno předejít tím, že se postaráte o správné zahřátí a výběr správných sestav cviků. Jako vždy stačí použít zdravý rozum.

Ranní trénink má mnoho výhod a měli bychom se na ně zaměřit, protože je to jediná doba dne, kdy máme čas pro sebe. Ranní trénink nám umožňuje začít den s energií a nabrat mentální sílu na to, co nás v práci (pravděpodobně za pracovním stolem) čeká. Můžeme vás ujistit, že stojí za to začít den aktivně. Ale abyste se o tom dozvěděli, musíte to zkusit. Cítit energii!

Plank – způsob, jak získat ploché břicho

Plank je výborný cvik na posílení zádových svalů a vytvarování plochého břicha. Při planku procvičujeme také svaly hýždí, nohou a rukou, proto se vyplatí zařadit toto cvičení do vašeho tréninkového plánu, o to více, že vám stačí jen pár minut denně, aby byly účinky viditelné i nahým. oko.

Trénink začínáme krátkými 15 sekundami, postupně dobu cvičení prodlužujeme až na 5 minut. Může se zdát, že je to málo, ale rychle pocítíme, že pár minut v této poloze vytíží naše síly. Abyste mohli prkno správně provést, musíte zaujmout pozici push-up a… teď. Nyní musíte vydržet dostatečně dlouho, aniž byste měnili polohu, snižovali hýždě nebo je zvedali.

Při cvičení zatáhněte břicho a napněte hýždě. Kromě základní verze prkna můžete ohýbat i lokty nebo použít míč či lavičku a opřít se o ně chodidly. Toto cvičení provádíme každé 2-3 dny, předchází mu vhodná rozcvička. Desku zvládne prakticky každý, nedoporučuje se pouze těhotným ženám.

Vyplatí se vybírat spalovač tuků?

Spalovač tuků je pojem, který natrvalo vstoupil do slovníku návštěvníků posiloven, sportovců, nebo jen milovníků zdravého životního stylu. Stručně řečeno, spalovače tuků jsou doplňky stravy, které pomáhají redukovat zbytečné kilogramy. Nenechte se však tímto názvem zmást, aby si myslel, že spalovač tuků udělá všechnu práci za vás.

Nic nemůže být špatného, ​​dokonce i špičkový spalovač tuků může jen podpořit naši tvrdou práci v posilovně v kombinaci se správnou stravou. Kvalitu daného doplňku samozřejmě nelze nijak opomenout. Před aplikací spalovače tuků byste se rozhodně měli poradit se zkušeným trenérem nebo dokonce důvěryhodným prodejcem živin pro sportovce nebo kulturisty.

Takový člověk vám poradí nejlepší opatření a také vám pomůže vybrat doplňky, které podpoří provoz samotného spalovače tuků a příznivě ovlivní naši postavu a celkové zdraví. Nebojme se také tohoto typu doplňků, ale uvědomme si, že pouze naše tvrdá práce nám umožní dosáhnout našich cílů.