Zeleninové nebo ovocné šťávy – jaké si vybrat?

Přemýšlíte, zda pít ovocné a zeleninové šťávy? Odpověď na tuto otázku je jednoduchá. Ano, samozřejmě! Měli bychom však pít čerstvě vymačkané šťávy. Ty jsou k dostání i v obchodech, ale nejlepší jsou ty připravené doma z čerstvého ovoce a zeleniny. Takové šťávy jsou výborným zdrojem vitamínů a minerálů.

Podporují také správnou hydrataci organismu. Nejlepší je vypít je hned po přípravě. Pokud si naopak lámete hlavu, zda zvolit zeleninovou nebo ovocnou šťávu, obecně doporučujeme zeleninu více, protože obsahuje méně cukru. Pokud se však nutně nespokojíme pouze se zeleninovými chutěmi, kombinujte je s ovocem a připravte směsi, které budou pastvou pro naše mlsné jazýčky.

Vyplatí se sáhnout i po šťávách ze samotných plodů, s těmi by si ale měli dávat pozor lidé na dietě. A žádná ze šťáv by za žádných okolností neměla být doslazována. Je to, jako bychom sypali jed do nektaru bohů. Případné kyselé chutě lze vyvážit medem.

Doplněk stravy

Slovník kulturistiky nebo jakéhokoli jiného sportu musí obsahovat údaj „doplněk stravy“. Nejčastěji je spojován s doplňky pro kulturisty, kteří obohacením stravy o různé vitamíny, aminokyseliny a bílkoviny dosahují lepších výsledků než ti, kteří tyto doplňky neberou. Jsou však doplňky stravy pouze živinami?

To určitě ne a v dnešní době se spoustě produktů říká suplementy. Všechny vitamínové koncentráty, oblíbené vitamínové tablety k rozpuštění ve vodě, jsou doplňky stravy. Tablety a kapsle s omega-3 kyselinami jsou také doplňky stravy.

Doplňky stravy lze tedy nazvat všechny kondenzované složky, které nám pomáhají lépe fungovat. Občas se stává, že náš oběd nebo snídaně nejsou vždy bohaté na danou surovinu a jejich dlouhodobé nepřijímání může vést k horší pohodě a slabosti. Na pomoc přicházejí doplňky stravy, díky kterým udržíme stabilitu našeho těla.

Jaké cviky byste si měli vybrat?

Plank je výborný cvik na posílení zádových svalů a vytvarování plochého břicha. Při planku procvičujeme také svaly hýždí, nohou a rukou, proto se vyplatí zařadit toto cvičení do vašeho tréninkového plánu, o to více, že vám stačí jen pár minut denně, aby byly účinky viditelné i nahým. oko.

Trénink začínáme krátkými 15 sekundami, postupně dobu cvičení prodlužujeme až na 5 minut. Může se zdát, že je to málo, ale rychle pocítíme, že pár minut v této poloze vytíží naše síly. Abyste mohli prkno správně provést, musíte zaujmout pozici push-up a… teď. Nyní musíte vydržet dostatečně dlouho, aniž byste měnili polohu, snižovali hýždě nebo je zvedali.

Při cvičení zatáhněte břicho a napněte hýždě. Kromě základní verze prkna můžete ohýbat i lokty nebo použít míč či lavičku a opřít se o ně chodidly. Toto cvičení provádíme každé 2-3 dny, předchází mu vhodná rozcvička. Desku zvládne prakticky každý, nedoporučuje se pouze těhotným ženám.