Výhody zdravého těla

Ačkoli se standardy krásy v čase a zeměpisné oblasti značně liší, zdravé tělo je obvykle všeobecně pozitivní atribut. Lidé mohou posuzovat atraktivitu jiných lidí prizmatem svých preferencí, ale alespoň v tomto věku se nejvíce uznání dostává sportovně založeným lidem.

Atletická postava s dobře vypracovanými svaly byla kánonem mužské krásy již od dob starých Řeků, kteří zvěčňovali sportovce v mramorových sochách. Ideál ženské krásy v průběhu historie o něco více kolísal. Někdy dokonce existovaly kruhy, které uctívaly dívky velkých velikostí, což bylo velmi nezdravé.

Extrémy jsou však vždy špatné, protože dámy bývaly drceny korzety, které ve skutečnosti poškozovaly orgány více než nevyvážená strava, četné stimulanty a obezita dohromady. Proto je nejlepší dosáhnout správného složení těla, aniž byste byli příliš hubení nebo hromadili přebytečný tělesný tuk.

Geny a být zdravý

Jakkoliv jsme zapálení do zdravého životního stylu, musíme uznat, že prožít celý život bez větších zdravotních problémů opravdu není nutné. Velký význam, možná ještě větší než pouhé dispozice člověka, mají jeho geny.

Rodiny jsou přirozeně zranitelné vůči určitým nemocem a nemají mnoho způsobů, jak se proti této zranitelnosti chránit. Pokud má skupina spřízněných lidí dlouhou historii rakoviny plic, je zřejmé, že se bude vyhýbat cigaretám a smogu ve prospěch míst s čistým vzduchem. Běh v horách je skvělý způsob, jak si vyčistit plíce.

Smutným faktem bohužel je, že ani takové preventivní akce nám nedají jistotu, že se před smrtelnou nemocí ochráníme. Vyplatí se však takové riziko co nejvíce minimalizovat. Dobře zvolený pohyb a samozřejmě strava nám umožní správné fungování a celkové zlepšení zdravotního stavu je vždy vítanou změnou.

Čas na dávku energie ze zdravého jídla

V současném rychlém životním tempu prakticky nemáme čas se ho věnovat přípravě zdravých jídel – v důsledku toho se vystavujeme konzumaci vysoce zpracovaných potravin, které jsou plné cukru a navíc obsahují chemické přísady, které nejsou striktně určené k lidské spotřebě.

Jíst zdravé jídlo vám dodá pořádnou dávku energie a navíc se díky němu budete cítit opravdu skvěle i zevnitř. Zdravá strava je schopna solidně posílit imunitní systém našeho těla a pomoci nám vyvinout odolnost vůči infekcím bojem s nemocemi. Zdravé jídlo také zefektivňuje práci mozku, v důsledku čehož se každý může stát pozornějším a duševně bdělejším.

Zdravá strava může zabránit některým nemocem, jako je cukrovka, vysoký cholesterol, srdeční choroby, rakovina, vysoký krevní tlak a obezita. Špatnou stravou je naopak zápach z úst, zácpa, špatné trávení, podrážděnost, časté bolesti hlavy a pocity deprese, špatná paměť, únava, poruchy spánku atd.