Intervalový trénink pro zkušené

Začněte své dobrodružství tréninkem, bez ohledu na jeho specifičnost, stojí za to zvážit konkrétní zatížení. Je velmi riskantní používat tréninkové programy napsané pro někoho v minulosti – na internetu je jich nespočet. Chvilka hledání umožňuje efektivně najít tréninkový program, který bohužel nebude vždy šitý na míru možnostem každého uživatele.

Přílišné tempo v prvních dnech tréninku vás často účinně odrazuje od dalšího tréninku a v extrémních případech může vést i k vážnému zranění. Než budeme schopni efektivně cvičit s intervaly a s větší zátěží, vyplatí se nejprve poznat schopnosti svého těla.

Začátek v pomalejším tempu s krátkým rozběhem nebo sprinty s velmi nízkou intenzitou vám umožní pochopit své vlastní chování, schopnosti vašich svalů. Teprve po takovém tření můžete hledat intenzivnější formy cvičení. Před jakýmkoli, i tím nejzákladnějším tréninkem je naprostým základem pořádný strečink a příprava na cvičení.

Pomoci může osobní trenér

Cvičení je součástí naší každodenní rutiny, nebo by alespoň mělo být. Obvykle chodíme do posilovny do fitka, nebo i na kolo, až když začneme hubnout.

Když jdeme do posilovny, stojíme před volbou – cvičit sami nebo s pomocí trenéra. Není to jednoduchá volba, a proto stojí za to se podívat, co se za jednotlivými možnostmi skrývá.

Pokud máme zkušenosti s tréninkem, nebudou pokyny trenéra tak nutné, můžeme si vzít pouze jednu lekci, abychom vše realizovali a sestavili tréninkový plán. Pokud je to náš začátek, bude pomoc trenéra nepostradatelná.

Stojí za to připomenout, že školitel, který se tímto tématem zabývá léta, může být zdrojem opravdu cenných rad. Vybere nám tu správnou sestavu cviků s přihlédnutím k našim nemocem a k jakému cíli chceme dosáhnout, pokud si vybereme posilovnu, naučíme se používat dané přístroje, zaučíme se do tajů hubnutí a nabírání hmotnost. Naučíme se triky trenérů a rozhodně nebudeme litovat vynaložených peněz.

Osobní trenér je klíčem ke krásné postavě

První krok je nejtěžší. Také lidé, kteří chtějí své dobrodružství začít zdravým životním stylem, založeným na fyzické aktivitě a správné stravě, často nezačnou, protože prostě nevědí jak. Nevědí, jak často cvičit, jak a jak si sestavit jídelníček, aby dosáhli efektu. V takové situaci přichází na pomoc osobní trenér.

Ve většině sportovních klubů můžete využít pomoci takového trenéra. V první řadě najde nejvhodnější způsob tréninku s ohledem na náš věk, pohlaví, kondici a cíle, kterých chceme dosáhnout. Osobní trenér má navíc většinou bohaté znalosti o výživě a dokáže sestavit jídelníček, který nám umožní dosáhnout vysněné postavy zdravým způsobem.

Nejdůležitější je začít své dobrodružství se sportem a novou stravou rozumně, abyste se nenechali odradit. Je známo, že začátky jsou vždy těžké a každý člověk má chvíli pochybnosti. V takové situaci v nás bude osobní trenér hledat motivaci pokračovat. Vyplatí se využít pomoci profesionálů v každém oboru a také chtít začít nový, zdravější život se sportem.