Užívání doplňků stravy

Doplňky stravy jsou doplňkové látky, které mají tělu doplnit potřebné živiny. Většina doplňků je ve formě speciálních tablet, stejně jako prášků na pití. Koupíte je v prodejnách zdravé výživy, bylinkářstvích a lékárnách. Většinou se jedná o farmaceutické produkty, ale najdete i ty přírodní.

Doplňky stravy obsahují všechny vitamíny, mikroprvky a makroprvky, které mohou denně chybět. Dieta obvykle neposkytuje kompletní sadu potřebnou k tomu, aby tělo dobře fungovalo a mysl byla silná a vytrvalá. Jiné doplňky stravy se berou v létě a jiné v zimě, už jen kvůli počasí.

Doplňky stravy stojí kolem dvaceti zlotých, kvalitní doplňky jsou dražší. Doplňky stravy mohou být také opatření pro sportovce, živiny a pro ženy, které jsou těhotné nebo zhubnou. Pak obsahují další zeštíhlující složky, které mají větší vliv na metabolismus nebo urychlují trávení.

Když doplňky pomáhají

Musíte rozptýlit sny mnoha, kteří jsou přesvědčeni, že zázračné pilulky, doplňky stravy nahradí každodenní vyváženou stravu a fyzickou aktivitu.Něco takového zatím nikdo nevymyslel a asi ani nepřijde. V této situaci si můžete položit otázku, co jsou vlastně doplňky stravy a vyplatí se je užívat?

Ukazuje se, že to možné je, protože doplňky nám mohou pomoci, samozřejmě za předpokladu, že je nebudeme konzumovat v nadbytku a spojíme je se správnou stravou a sportem. Jak potvrzují odborníci, úkolem doplňků je podporovat. Stimulují například lipolýzu, která je zodpovědná za spalování tuků.

Doplňky také doplňují naši každodenní stravu a obohacují ji o složky, které tělu chybí. Nejčastěji chybí vitamíny a minerály. Naše tělo se velmi často bouří proti nezdravé stravě, kterou podáváme. Než přejdeme ke správné výživě, vyplatí se užívat doplňky stravy, které podpoří trávicí proces a odstraní z těla škodlivé látky a toxiny.

Příliš mnoho doplňků

Doplňky stravy jsou velmi oblíbené. Mnoho lidí to však s jejich množstvím přehání. Někdy mohou dokonce konzumovat tucet tablet během dne. Je známo, že tyto druhy léků jsou schopny pomoci, ale v tak velkém množství mají negativní vliv na naše játra. Proto stojí za to si ověřit, kolik tablet denně skutečně užíváme. Možná se některé z nich vyplatí vzdát. Zapomínáme, že většina živin se vstřebává z našich jídel. Mnohem lepším řešením proto bude namísto nákupu dalších doplňků stravy obměna stravy.

Zapomínáme na to, že se díky pestré stravě budeme cítit mnohem lehčeji, a budeme se moci přesvědčit o vysoké účinnosti takového řešení. Pokud nám tedy chybí železo, špenát se nám v jídelníčku bude hodit. Pokud máte problémy se zrakem, můžete jíst mrkev. A tak dále, protože řešení je mnoho. Po nějaké době budeme vědět, jak správně nakombinovat jednotlivé ingredience, aby nám pomohly.