Plán hromadného tréninku

Pokud jsme ve fázi budování svalové hmoty, a ne ve fázi redukce, pak bychom tomu měli přizpůsobit i tréninkový plán. Hlavní rozdíl je v tom, že se při cvičení zaměřujeme na váhu, nikoli na počet opakování. Je lepší dělat méně opakování, ale s větší váhou.

Hromadný tréninkový plán však není všechno. Měli byste také zvýšit množství námi přijatých kalorií. Správná strava je základ, bez kterého nemůžeme doufat ve zlepšení našeho vzhledu. Vyplatí se zaměřit se na trénink s volnou váhou, který zapojuje mnoho svalových skupin. Často se také doporučuje cvičení s činkami nebo činkou a přítahy.

Často bychom také měli omezit naše kardio cvičení, protože snižují rychlost nabírání svalové hmoty. Vyplatí se sáhnout po posudku odborníka, když dlouhodobě nedosahujeme plánovaných výsledků. Tréninkové plány nalezené na internetu často nejsou přizpůsobeny individuálním schopnostem nebo jsou špatně naplánované.

Syrovátkový proteinový izolát

Pokud hledáme další zdroj bílkovin, který doplní naši stravu, pak bychom měli zvážit použití izolátu syrovátkové bílkoviny. Jedná se o velmi lehce stravitelný zdroj bílkovin, který lze využít bez ohledu na mnoho faktorů, v kteroukoli denní dobu. Pomáhá nám budovat svalovou hmotu.

Proteinový izolát obsahuje největší množství čisté bílkoviny, pokud jej porovnáme s jinými zdroji této složky dostupnými na polském trhu. Má také jemnou chuť, která se neodvrací, jako je tomu často u jiných doplňků. Navíc se velmi dobře rozpouští a také se rychle tráví.

Syrovátkový proteinový izolát také zabraňuje spalování svalů. Než se rozhodneme pro nákup, měli bychom se seznámit se složkami jednotlivých produktů. Často se stává, že je ho v celém doplňku poměrně málo. Najdeme i produkty s identickým složením, které se liší pouze cenou. Pak se nevyplatí přeplácet.

Kalkulačka kalorické potřeby

Bez poskytnutí správného množství kalorií našemu tělu neexistuje způsob, jak vybudovat slušnou postavu. Nemělo by jich být málo ani moc. Počet potřebných závisí na mnoha faktorech. Ženy mají jiné požadavky než muži. Hodně také záleží na našem způsobu života a povaze naší práce.

K tomu je potřeba přidat i naše tréninkové cíle. Naštěstí můžete použít kalkulačku kalorické spotřeby, která tyto hodnoty spočítá podle různých, vědecky definovaných vzorců. Můžeme také požádat dietologa nebo trenéra, aby nám to vypočítal. Rozhodně mají více zkušeností a vědí, jaké vzory použít.

Budou se nás také ptát, jak přesně žijeme a jaké jsou naše cíle. To nám pomůže definovat lepší tréninkový plán a vytvořit správný jídelníček. Kalkulačka kalorické spotřeby je velmi užitečným nástrojem pro amatéry i profesionály. Bez ní je těžké si představit dosažení svých cílů v krátkém čase.