Kruhový tréninkový plán

Obvodový trénink je ideálním řešením pro lidi, kteří nemají příliš volného času na cvičení a trénink. Kruhový trénink samozřejmě vyžaduje úsilí, ale cviky lze provádět nejen v posilovně, ale i doma.

Vychází především z toho, že od cvičícího vyžaduje provedení alespoň jednoho cviku na všechny hlavní svalové skupiny. Je velmi náročná, ale její výhodou je, že ji může používat každý. Dokonce i začátečníky. Jak vypadá vzorový kruhový tréninkový plán? Začínáme dřepy s činkou. Děláme 2 série po 12 opakováních. Poté přejdeme k lisu s činkami.

Dalším krokem jsou mrtvé tahy na pokrčených nohách. Pak vojákův bench press. Po tomto cviku přejdeme na skákání z plošiny a následně kliky. Další prvky jsou přitahování tyče a zvedání činky do strany. Poté přejdeme k ohýbání paží s činkou a rovnání paží zvedacím lanem. Crunches jsou předposledním prvkem. Trénink ukončíme zvednutím kolen ke kleci v převisu.

Časy se změnily …

Dnes může v posilovně cvičit každý, mýtus o posilovnách plných potetovaných krků je již dávno vyvrácen. Ve školicí místnosti se můžete setkat s malými i velkými. Těm, kteří se zabývají profesionální kulturistikou a těm, pro které je pohyb aktivní formou trávení volného času.

Cvičení se stalo módou a dá se říci, že je to móda, která přináší jen dobré výsledky. Vyjdeme z domu, uděláme něco dobrého pro své zdraví a při správném tréninku a zdravé stravě můžeme vidět nadcházející účinky.

Překročíme-li práh tréninkové místnosti poprvé, vyplatí se požádat o radu profesionálního trenéra a není to žádná ostuda, protože ne každý sportovec na začátku věděl vše. Stojí za to se zeptat, jak by měla cvičení vypadat, kde začít a jak správně sérii cviků provádět. Je důležité prezentovat trenérovi svá očekávání ohledně cvičení – ať už chceme zvýšit svalovou hmotu nebo shodit zbytečný tělesný tuk.

Jak vypočítat základní požadavky na kalorie – BMR kalkulačka

Bez počítání kalorií by dieta na hubnutí neměla smysl. Výchozím bodem pro výpočet denní kalorické potřeby vašeho těla je stanovení bazálního metabolismu. Pro tento účel se vyplatí sáhnout po bmr kalkulačce. Tyto typy aplikací lze snadno najít na internetu.

Chcete-li vypočítat, kolik kalorií potřebujete k udržení základních životních funkcí, musíte určit své pohlaví, věk, tělesnou hmotnost a počet let. Tímto způsobem bude mnohem snazší určit, kolik kalorií musíte zkonzumovat, abyste ztratili zbytečné kilogramy. Pamatujte, že nejzdravější úbytek je mezi 1 a 2 kg za týden.

Drastický úbytek zbytečných kilogramů může vést k jo-jo efektu. Přílišné hubnutí může mít negativní dopad na naše zdraví. Může také vést k vážným poruchám metabolismu. Razantní omezení stravy jistě nezajistí správné množství živin nezbytných pro život. Při plánování jídelníčku se tedy vyplatí sáhnout po kalkulačce BMR.