Nezbytná dieta nebo koenzym q10

Koenzym q10 je látka, která rozhoduje o správném fungování každého organismu, protože zlepšuje okysličení buněk a chrání je před volnými radikály, které jsou zodpovědné za proces stárnutí organismu.

Koenzym q10 podporuje léčbu mnoha velmi závažných onemocnění, včetně cukrovky, Alzheimerovy a Parkinsonovy choroby, hypertenze, oběhového selhání a aterosklerózy. V situaci, kdy má tělo této složky nedostatek, se dostavuje únava a srdeční potíže. Do 35. roku si tělo tuto látku vyrábí, později by ji ale mělo tělu dodávat zkonzumovanou potravou.

Ale v jakých potravinách se dá najít? Koenzym q10 bychom měli hledat především ve vnitřnostech, rybách, celozrnných potravinách, rostlinných olejích a také v některé zelené zelenině. je nesmírně důležité, aby byl koenzym q10 citlivý na tepelné zpracování, proto by se připravované pokrmy měly vařit co nejkratší dobu.

Doplňky stravy pouze v zimě

Čerstvé ovoce a zelenina jsou skutečnou pokladnicí látek cenných pro zdraví a krásu, které pomáhají nejen léčit mnoho nepříjemných neduhů, ale také předcházet jejich vzniku v budoucnu.

Od pozdního jara do začátku podzimu na našich stolech dominují hodnotné produkty plné vitamínů a minerálů, proto by se měly v tomto období jíst s chutí. Jiná situace je bohužel v zimě, kdy v obchodech počítejte pouze s dováženými potravinářskými produkty, které rostou ve sklenících a postrádají většinu cenných surovin.

V této době se vyplatí sáhnout po doplňcích stravy, které tělu dodají potřebné látky, díky kterým bude správně fungovat. V současné době lze v mnoha lékárnách zakoupit jak jednotlivé vitamíny a minerály, tak i speciální směsi, které jsou určeny pro boj s konkrétními nedostatky a neduhy. Chcete-li však vidět očekávané výsledky, buďte trpěliví.

Co je BMR?

Pod zkratkou BMR se skrývá termín, který v polštině překládáme na základní kalorickou potřebu. To je množství kalorií, které naše tělo denně potřebuje k bezproblémovému fungování.

Nezohledňuje naše každodenní činnosti, jako je práce, pohyb nebo fyzická aktivita. Je to jen množství kalorií, které naše tělo potřebuje, aby fungovalo. To je jakýsi základ, ke kterému pak musíme přidat další kalorie, abychom vyhověli požadavkům zvýšené aktivity. BMR je tedy dobrým faktorem při plánování tréninku nebo diety, ale nelze jej používat samostatně.

Pouze když porovnáme BMR s fyzickou aktivitou, typem práce nebo způsobem, jakým se pohybujeme mezi místy, můžeme určit, kolik kalorií skutečně potřebujeme. Vyplatí se však vědět, kolik z nich naše tělo využije k uspokojení základních potřeb a kolik jich zbude na jiné druhy aktivit. Jde tedy o docela zajímavý ukazatel.