Hýždě jsou částí těla, které zvláště ženy věnují zvláštní pozornost. Z dobrého důvodu ostatně muži milují jejich oblé pevné tvary a obdivují je na každém kroku. O vzhled hýždí se lze snadno postarat doma provedením několika, ne složitých fyzických cvičení.
Nejlepší z nich jsou dřepy, které můžeme provádět ve stoje i vsedě na židli. Poté posilujeme nejen svaly hýžďové, ale také stehna a lýtka. Můžeme se také zbavit všech žen nenáviděných „stran“. Toto cvičení, prováděné denně, v pravidelných intervalech, vám umožní dosáhnout požadovaných výsledků již za pár měsíců.
K udržení zdravé a vyrýsované postavy pomůže i správně zvolený jídelníček. Posilovací cvičení také zlepší krevní oběh a umožní všem ženám, které je cvičí, užít si tvarovanou spodní část těla – která by měla vypadat bezvadně a extrémně sexy v létě i v zimě.
Dřep – cvičební klasika
Je třeba říci na rovinu: není pravda, že dřepy poškozují klouby. Je to přesně naopak. Dřepy by proto měly být jedním z nejoblíbenějších zahřívacích cviků pro ženy i muže. Jedná se o jednoduchou aktivitu, která nevyžaduje vůbec žádné vybavení – i když pro zvýšení efektu ji lze provádět se závažím – konečné výsledky předčí většinu moderního vybavení a komplikovaných tréninkových plánů.
Dřepy jsou prospěšné pro nohy, hýždě, ale i svaly zad a břicha. V závislosti na tom, jak cvičíte, vám pomohou spalovat tuk nebo budovat svaly. Mnohem lepší výsledky než dlouhodobé série opakování přinášejí krátké série zátěží. Činka na zádech nebo činky z vás neudělají kulturistu, čehož se ženy obzvlášť bojí, a nepochybně zajistí lepší vzhled nejen vašim nohám, ale i pažím.
Pokud jsme začátečníci, první vzpěračské dřepy můžeme provádět pod dohledem instruktora, abychom nedělali chyby, které by mohly skončit bolestivým zraněním.
Cvičení během menstruace
Každý den je mnoho mladých dívek propuštěno z tělesné výchovy kvůli takzvané indispozici. Zralejší ženy si také myslí, že během menstruace bolí každý pohyb. Každá žena může prožívat menstruaci jinak.
Přesto je dobré mít v těchto dnech alespoň mírný provoz. Tímto způsobem se snižuje bolestivost, která je při cvičeních i po jejich ukončení nižší. Někdy zmizí úplně. To vše kvůli zahřátí svalů, ale i zaměření pozornosti na něco jiného, než je vlastní špatná nálada.
Některé dámy v této době preferují mírné cvičení, věnují se józe, pilates nebo se prostě zaměřují na základní protahovací cviky. Mnozí se však nevzdávají silových cvičení a dokonce ani běhu. Je pravda, že během menstruace můžete mít trochu méně sil. Přesto i na krátký trénink budou jistě stačit. Výsledkem je lepší nálada a mnoho žen dokonce vysadí léky proti bolesti.