Doplněk, který stimuluje růst svalů

Obrovské množství suplementů dokáže zahltit, a proto řada sportovců sáhne po léty známých a důkladně prověřených produktech. Mezi tyto přípravky patří kreatin.

Můžeme si koupit monohydrát, tedy téměř stoprocentní kreatin. Tato čistá postava si před mnoha lety získala velký zájem sportovců. Od té doby bylo složení živin upraveno tak, aby se zlepšila vstřebatelnost nebo ovlivnila rozpustnost produktu. Díky tomu máme možnost využít další formy kreatinu. Je to mimo jiné malát nebo ethylester. Existují i ​​přípravky s maximální biologickou dostupností, pro jejichž tvorbu je například pyruvát.

Kreatin, jako každý doplněk, by měl být užíván podle doporučení výrobce. Nepřekračujte doporučenou dávku a nezapomeňte pít velké množství vody, která se díky kreatinu naváže v buňkách. Mezi jednotlivými cykly je také nutné dodržovat přiměřené přestávky. Díky tomu přípravek nepoškodí vaše zdraví a přinese požadované výsledky.

Doplňky pro sportovce

V dnešní době existuje móda být fit, použitelná pro ženy i muže. Zdravé stravování, diety, běhání, posilovna. Existuje ale ještě něco, co vám pomůže spálit zbytečný tuk? Na trhu se již velmi dlouho objevují doplňky určené pro sportovce, někdy zaměňované s anabiotickými steroidy, se kterými nemají nic společného.

Jedná se o legální spalovače tuků dostupné v lékárnách, které absolutně neovlivňují hormonální rovnováhu, ale musí se užívat podle doporučení, jinak mohou být i škodlivé. Nejznámější je synefrin, který působí na organismus povzbudivě, díky čemuž dodává energii, zvyšuje metabolismus a snižuje chuť k jídlu. Obdobně působí i použitý kofein.

Obě látky jsou ve svém působení poměrně účinné, nicméně je třeba je používat s velkou mírou a moudrostí. Velmi často se používají také tablety s obsahem chrómu, které mají stejný účinek jako kofein nebo synefrin, ale jsou méně bezpečné a mohou způsobit nežádoucí účinky. Lze jej konzumovat buď ve formě tablet, nebo s produkty, které jej obsahují.

Specializované doplňky stravy pro sportovce

Kromě klasických proteinových a sacharidových doplňků mohou sportovci využít širokou škálu specializovaných produktů, zaměřených nejen na upevnění efektů dosažených během tréninku, ale také na podporu každodenního fungování s tak velkou zátěží organismu, jako je každodenní fyzická námaha v posilovně. nebo v terénu.

Co se vyplatí používat? Určitě se budou hodit šetrná opatření, která vám pomohou uvolnit se a usnout – zvýšený adrenalin způsobuje, že sportovci mají často problémy s usínáním. Prostředky na bázi rostlinných extraktů a vitamínů vám pomohou relaxovat.

Dalším zajímavým řešením je užívání doplňků, které posilují organismus a zvyšují jeho účinnost – najdeme v nich především vitamíny a sloučeniny jako taurin, AAKG nebo beta-alanin. Velmi oblíbené jsou také prostředky snižující překyselení organismu – obsahují mj. hořčík, vápník a zinek. Všechny tyto produkty najdete v obchodech pro sportovce.