Když cvičíme, nezapomínejte pít!

Cvičením naše tělo ztrácí patřičnou míru hydratace. Tento proces je rychlejší v létě nebo při cvičení v teplých a suchých místnostech. Spolu s potem se naše tělo připravuje i o některé minerály. Abychom předešli dehydrataci, která má i při nízkých hladinách velmi negativní dopady na náš organismus, vyplatí se často doplňovat tekutiny.

Pokud se chystáme uběhnout pár kilometrů, překonat rekord ve vzpírání nebo v počtu uplavaných bazénů, vypijme před odchodem sklenici vody a nezapomeňme si vzít láhev navíc, kterou můžeme o přestávkách vyprázdnit mezi cvičeními. Naše tělo tak bude mít stálý a rovnoměrný průtok vody.

Naše svaly a šlachy budou lépe fungovat a získají dodatečnou ochranu před zraněním. Pravidelná hydratace organismu zlepší fungování našeho oběhového a nervového systému. Voda je základem života z nějakého důvodu. Abychom pečovali o své tělo, nezapomínejte ho pít ve správném množství!

Izotonický nápoj během cvičení

Při intenzivním cvičení přicházíme o vitamíny a minerály důležité pro naše tělo, včetně sodíku, draslíku, hořčíku a vápníku. Nedostatek těchto mikroživin může vést k bolestem a svalovým křečím, srdečnímu selhání a rychlejší únavě během tréninku. Zvyšují riziko zranění a prodlužují dobu regenerace organismu.

Pro doplnění nedostatků minerálů a vitamínů při cvičení můžeme sáhnout po izotonických nápojích. Jsou speciálně navrženy pro lidi, kteří tráví hodně času cvičením. Izotonické nápoje obnovují správnou hladinu elektrolytů. Dodají nám sílu provádět více cviků, což se rychle promítne do atletičtějšího těla a rychlejšího růstu svalů.

Hydrataci organismu je nejlepší doplňovat pravidelně během dne. Pití tekutin po malých doušcích pomůže tělu je lépe vstřebat. Po láhvi je dobré sáhnout nejen po cvičení, ale i během něj, popíjení nápoje po malých doušcích. Hydratací těla se vám to rychle odvděčí, čímž získáte lepší výsledky cvičení.

A po cvičení…sladká tyčinka!

Někdy v pauze mezi cviky nebo hned po jejich dokončení si dáme malou svačinu. Většinou se snažíme vybrat něco zdravého a lehkého, aby veškerá námaha, kterou do tvarování svalů a hubnutí vložíme, nepřišla vniveč.

Přemýšlíme, jestli je lepší zvolit ovoce bohaté na vitamíny, nebo třeba jogurt, který nám dodá bílkoviny? Nejlepším řešením bude něco, co kombinuje obojí! Energetické tyčinky jsou zdravé a praktické jídlo pro cvičící. Jsou výživné a dokážou zahnat hlad na dlouhou dobu. Energetické tyčinky jsou bohaté na vitamíny, minerály a bílkoviny, které pomohou našim svalům rychle se zotavit po cvičení.

Díky různým příchutím, které si můžete vybrat z regálů obchodů, se nikdy nebudete nudit. Můžete si je vzít o prázdninách na výlet do hor, na kajaky, kempování v lese nebo na výlet na plachetnici – díky hermetickému balení bude tyčinka vždy čerstvá a vy po ní budete moci sáhnout co nejdříve až budeš mít hlad!