Nejlepší cviky na nohy

Trénink nohou je poměrně obtížný, protože, jak všichni víme, nohy jsou ve skutečnosti největší svalovou skupinou v lidském těle. Mnoho lidí je rádo trénuje, ale jiní raději ne. Zpočátku nejsou problémy s budováním postavy a nohy rostou velmi rychle, ale problémy se objevují až po několika letech cvičení.

Cviky na nohy jsou velmi těžké, první jsou ATG dřepy s činkou na ramenou, další jsou přední dřepy s činkou, MC na rovných nohách a poslední, který stojí za doporučení, jsou šplhy na špičkách při sedící nebo stojící. Vyplatí se cvičit i něco jako výpady při chůzi, pokrčení nohou vsedě na stroji, narovnání nohou vsedě, ATG dřepy s dvojitým dnem.

Při cvičení je hlavní důraz kladen na techniku ​​provedení. Pokud se vám zdá trénink snadný a necítíte při něm svaly, děláte to špatně. A pokud druhý den necítíte bolest, znamená to, že neuvidíte účinky své práce a cvičení bohužel nebyla provedena správně.

Jaké cviky pro lýtka?

Není tajemstvím, že štíhlá postava se neobjeví přes noc, je potřeba pravidelně cvičit. Někteří lidé zapomínají, že se vyplatí pracovat nejen na partiích jako je břicho nebo stehna, ale pamatovat byste měli i na cviky na lýtka. Lýtka můžete cvičit jak doma, tak na strojích dostupných v posilovně, v druhém případě je však důležité mít na paměti, že je důležité čas od času zvýšit použitou zátěž.

Cviky, které může dělat každý doma, jsou například: lezení po špičkách – postavte se čelem ke zdi s nohama na šířku boků. Poté začněte lézt po špičkách. Dalším pozoruhodným cvikem jsou také šplhy na jedné noze – v tomto případě se výchozí pozice nemění, ale před provedením šplhu je třeba jednu nohu zvednout dozadu. V případě obou cviků se můžete rozhodnout pro jejich náročnější verzi – zvládnete je s činkami v rukou.

Tělesné cvičení

Pokud někdo aktuálně plánuje zhubnout, vyplatí se vědět, jakou sestavu cviků zvolit. Vždy se ráno vyplatí dělat dřepy nebo protahovací cviky. To vám umožní cítit se lépe a zbavit se bolesti zad. Vyplatí se také běhat, protože umožňuje okysličení těla. Díky tomu se také cítíme lépe.

Večerní běh uvolňuje a pomáhá nám odbourávat stres. Proto se lidem, kteří pracují celý den v kanceláři a mají sedavé zaměstnání nebo prostě stresující práci, vyplatí pravidelně běhat. Vyplatí se také dbát na svůj jídelníček. Sport a zdravá strava nám umožňují cítit se lépe a méně pak onemocníme.

Tělo je imunní vůči jakýmkoli bakteriím. Svou stravu si můžete vybrat podle svých preferencí nebo zdravotních potřeb. Důležité je, aby v něm bylo hodně zeleniny a ovoce. Nezapomínejme také na časté pití neperlivé vody. Čistí naše tělo od toxinů a rehydratuje ho. Dehydrované tělo má suchou pokožku a je slabé. Vyplatí se také pít ovocné a zeleninové šťávy.