Mohou být zapotřebí doplňky stravy

Doplněk stravy je označován jako potravina, ale samozřejmě je marně shánět v obchodech s potravinami, protože jeho funkce je trochu jiná. Doplňky nejsou látky určené k léčbě nebo prevenci onemocnění. Jejich úkolem je pouze doplňovat nedostatky našeho těla, což nám umožňuje chránit naše tělo před mnoha nežádoucími vlivy nepravidelného a monotónního stravování. Jsou užitečné při hubnutí, přípravě těla na těhotenství a porod, zlepšují činnost oběhového a nervového systému.

Podporují rekonstrukci vlasů, příznivě působí na zuby a pokožku. Nejlepší jsou ty doplňky, jejichž úkol je jednosměrný, tedy podporují konkrétní nedostatky. Určitě neexistují doplňky, které by byly prospěšné na všechno. Uživatelé by si však měli své doplňky vybírat velmi pečlivě. Je dobré dát na radu lékaře nebo dietologa. Neocenitelná se jeví pomoc lékárníka, který je velmi často prvním, s kým se při výběru správného doplňku poradíme.

Doplňky růstového hormonu

Růstový hormon je zodpovědný nejen za náš růst, ale také za vývoj a regeneraci buněk. Není tedy těžké uhodnout, že v případě fyzicky aktivních lidí má velký význam. Použití prostředků tohoto typu urychluje budování svalové hmoty. Pro dosažení očekávaného účinku stojí za to užívat takové doplňky před spaním. V lékárnách jsou k dostání různé druhy doplňků. Některé z nich mohou s úspěchem používat ženy i muži. Existují však i takové, které jsou zvláště cenné v případě zástupců něžného pohlaví.

DHEAC – Jedná se o zkratku používanou k označení hormonu, který se přirozeně vyskytuje v těle žen i mužů. Jeho používání vám dává více energie. Díky tomu můžete cvičit mnohem déle. Kromě toho má také příznivý účinek na práci nervového systému a zlepšení nálady. DHEAC také umožňuje mnohem rychlejší spalování tuku nahromaděného v našem těle. Díky tomu tento hormon usnadňuje udržení štíhlé postavy.

Hubnutí pomocí doplňků stravy

Zbavit se přebytečných kilogramů je proces, který mnoho lidí praktikuje již dlouhou dobu. Ne vždy jsou vidět uspokojivé výsledky. Doplňky pomáhají v boji s nepotřebnou tukovou tkání. Jaké složky v nich hledat, aby pomohly a neuškodily?

CLA v boji proti tukům – Konjugovaná kyselina linolová je jednou ze složek, které jsou bezpečné pro naše zdraví. Účinně urychluje procesy spalování tuků, pomáhá zbavit se jejich přebytku a zabraňuje jejich opětovnému usazování. Tuk se používá jako zdroj energie. CLA navíc pomáhá budovat svalovou hmotu. Působí také protirakovinně a pomáhá předcházet ateroskleróze.

Doplňkové složky – Přípravky, které účinně podporují boj o štíhlou linii, často obsahují kofein. Má nejen stimulační účinek, ale také urychluje spalování tuků. Podobně působí i extrakt ze zeleného čaje. Cenným prvkem je chrom, který umožňuje zrychlit metabolismus a potlačuje chuť k jídlu i na sladké.