Co je HMB?

HMB se často objevuje v různých textech týkajících se cvičení, diet a budování svalové hmoty. Ne každý si však uvědomuje, o co přesně jde. HMB je mastná kyselina, která v našem těle denně plní různé úkoly.

Podporuje přibírání na váze, pomáhá zvyšovat sílu a urychluje spalování tuků. Působí také jako ochrana svalových bílkovin. Ne každý by však měl HMB doplňovat, protože ne každý ho potřebuje. Nejčastěji se toto opatření doporučuje začátečníkům, kteří své dobrodružství v posilovně teprve začínají. Totéž používají lidé, kteří měli dlouhou přestávku v intenzivní fyzické námaze.

Pokud již intenzivně cvičíme v posilovně, nemá smysl užívat HMB navíc, protože je pro nás příliš slabé. Pak nebude plnit svou roli. HMB by se měl užívat ráno a večer, nejlépe rozložit do několika jídel během dne. Tento suplement můžete také kombinovat s kreatinem pro posílení jeho účinku a urychlení jeho účinků.

Spalovač tuku

V současné době najdete na polském i zahraničním trhu spoustu různých doplňků stravy. Každý z nich má jiný účinek a je přizpůsoben úrovni svého uživatele. Doporučuje se tedy pro začátečníky a další pro profesionálního sportovce.

Podobné je to se způsobem fungování – některé doplňky jsou určeny k urychlení růstu svalové hmoty, jiné vám pomohou zbavit se tuku. Spalovače tuků jsou navrženy tak, aby zrychlily metabolismus a zvýšily naši tělesnou teplotu. To má pomoci našemu tělu spalovat nepotřebný tuk. Je však potřeba vybrat spalovač tuků, který pro nás bude nejlepší.

Na trhu jsou produkty za různé ceny a s jiným složením. Často se stává, že více produktů má stejné složení a rozdíl je pouze v ceně. Pokud již kupujeme tzv spalovač tuků, pak bychom si měli přečíst návod ke správnému dávkování. Neměli bychom to předávkovat, protože se mohou objevit různé nežádoucí účinky. Spalovač tuků také nenahrazuje správnou stravu.

Hubnutí

V současné době mnoho lidí pracuje v kanceláři, kde sedí u svého stolu alespoň 8 hodin denně. Později nasedáme do aut a nakonec skončíme na gauči u televize. Není tedy překvapením, že se objevují problémy s váhou. Zvlášť, když k tomu přidáme nezdravé jídlo. Stále více lidí by proto chtělo najít účinný způsob, jak zhubnout.

Neexistuje však jednoduchý způsob, jak dosáhnout vysněné postavy. Musíme se zaměřit jak na změnu způsobu života, tak na stravu. K tomu si musíte najít čas na fyzickou aktivitu. Naštěstí se nemusíte hned všeho vzdávat. Malé změny se vyplatí zavádět pozvolna – omezit rychlé občerstvení a zabalit si do práce například čerstvé ovoce a zeleninu.

Navíc dokážeme přeměnit auto na jízdní kolo, pokud jde o dojíždění. Podpořit se můžeme i různými druhy doplňků stravy, které nám pomáhají zhubnout. Musíte si však pamatovat, že sami problém nevyřeší. Neexistuje žádný kouzelný prášek, díky kterému budeme bez cvičení a zdravé stravy vypadat nádherně.