Každá část našeho těla potřebuje ke správnému fungování krev. Čím silnější je náš kardiovaskulární systém – tím lépe může naše krev cirkulovat. To je důvod, proč je jakýkoli druh cvičení dobrý pro vaše zdraví. I když děláte jednoduchá cvičení, vaše tělo může mít problémy, pokud cvičení nepoužíváte.
Existuje mnoho cvičení, která nevyžadují speciální vybavení a lze je provádět kdekoli, ať už v práci nebo doma. Když začnete dělat tato cvičení, brzy pocítíte výhody lepšího prokrvení a více energie. Někdy stačí jen pomalu zvedat paže rovně nad hlavu a zároveň otáčet dlaně a paže směrem k sobě.
Pak je musíte držet, počítejte do 4, pak se pomalu vraťte do výchozí polohy, otočte dlaně k sobě a spusťte ruce. Pro obnovení dobré cirkulace v této části těla stačí několikrát opakovat. Je to jednoduché a velmi účinné cvičení pro náš kardiovaskulární systém. Opravdu stojí za to zkusit se cítit lépe.
Kardio benefity
Kardiovaskulární cvičení nabízí bezkonkurenční zdravotní přínosy. Kromě toho, že vám kardio cvičení pomohou zhubnout (v kombinaci se silovým cvičením), posilují svaly srdce a plic a zlepšují cirkulaci zvýšením množství kyslíku. Kromě toho tělo zvyšuje svou vytrvalost.
Díky tomu kardio trénink snižuje krevní tlak, a tím snižuje riziko, že budete trpět některou ze srdečních chorob, mozkovou mrtvicí a cukrovkou II. Kardio cvičení slouží k aktivaci imunitního systému těla, aby byl chráněn před útokem různých nemocí. Zvyšuje se tak hustota kostí, což zabraňuje osteoporóze zejména u žen, zlepšuje se flexibilita a zvyšuje se energetická hladina.
Kardio cvičení uvolňuje endorfiny, díky kterým se tělo cítí dobře, snižuje stres a uvolňuje napětí. Navíc zvyšuje sebevědomí, podporuje sebeobraz a zvyšuje sebevědomí. Díky tomu můžete i v noci klidněji spát. Kardio cvičení, které lze provádět doma, lze provádět 30-40 minut denně, třikrát až pětkrát týdně.
Cvičení po infarktu
Problémy se srdcem by nás neměly nutit přestat být aktivní. Naopak. Měly by nás motivovat, abychom se o sebe postarali a nevraceli se zpět do kritického stavu. Typickým cvičením pro srdce jsou kyslíková cvičení, která zvyšují okysličení našeho těla a zefektivňují naše srdce a oběhový systém. Když se však po infarktu rozhodnete být aktivní, je třeba mít na paměti několik věcí.
- V první řadě byste měli zvolit správnou formu a intenzitu tréninku podle našich schopností.
- Za druhé, stojí za to prodiskutovat s odborníkem stupeň obtížnosti úsilí, které lze vyvinout.
- Za třetí, trénink by měl být kombinován s protahovacími a relaxačními cvičeními.
Když jsme po infarktu, nejde o lámání rekordů, ale spíše o zpevnění těla, naučit se nově aktivně žít. Čím jsou však problémy při cvičení závažnější, tím jistější je, že bychom se měli poradit s lékařem, jaká konkrétní aktivita je pro nás indikována.