Jak by měl vypadat zdravý jídelníček?

Zdravá strava se pomalu začíná dostávat do stále více domácností, což je velmi dobré znamení, protože konzumace hodnotných potravin pomáhá chránit tělo před mnoha velmi nebezpečnými nemocemi. Co by ale mělo být na denním menu?

V první řadě jsou bílkoviny velmi důležité, protože zodpovídají za správný růst a podporují budování svalů. Jaké potraviny bohaté na bílkoviny ale najdete v obchodech? Maso je samozřejmě nejbohatším zdrojem bílkovin, ale nejlepší volbou je co nejlibovější maso, jako je drůbež, protože vepřové a hovězí obsahují hodně nezdravých tuků.

Velmi důležitou roli hrají také vitamíny a minerály nacházející se v čerstvé zelenině a ovoci (nejlépe syrovém), celozrnných potravinách a tučných rybách. Aby se však všechny hodnoty dobře vstřebaly, měli byste se vzdát sladkostí, slaných pochutin a rychlého občerstvení.

Červený čaj – Vliv na naše zdraví

Před svátky nastává situace, kdy doslova každý z nás hledá všechny způsoby, jak zhubnout a zlepšit si postavu. Je to proto, že každý z nás chce při procházkách po pláži nosit pouze své plavky a jednoduše se necítit trapně, ale většinou je buď pozdě, ale naše nutriční změny jsou příliš slabé.

Červený čaj je dalším produktem, který může mít pozitivní vliv na naše hubnutí, protože se díky němu zbavíme pár kalorií navíc, ale musíme pamatovat na to, že náš čaj není slazený. Má červený čaj nějaké pozitivní účinky na náš organismus?

Samozřejmě zlepšuje metabolismus a snižuje cholesterol a dokonce chrání naše zuby před kazem, takže při jeho pití jistě zaznamenáme pozitivní účinky. Musíme však pamatovat na to, že samotný červený čaj by měl být pouze doplňkem a neudělá za nás všechnu práci, ale je to dobrý prvek pro nastartování další činnosti.

Zdravá večeře

Bohužel mezi lidmi, kteří „začínají“ s redukční dietou, stále přetrvává přesvědčení, že poslední jídlo zvané večeře by se mělo sníst do 18:00. Někteří lidé se dokonce rozhodnou toto jídlo úplně vzdát, což může z dlouhodobého hlediska vyústit pouze v jo-jo efekt.

Při večeři platí jedno pravidlo: nikdy nechoďte spát hladoví! Jídlo snědené těsně před spaním samozřejmě nebude mít pozitivní vliv na redukci tělesného tuku, proto byste měli dodržet 2-3h interval mezi posledním snědeným jídlem a spaním. Proč se nedostatek večeře může ukázat jako plný důsledků? No a naše tělo ve fyziologických podmínkách potřebuje „palivo“ v průměru každé 3-4 hodiny během dne, kdy plně fungujeme a potřebujeme energii.

Tím, že mu nedodáváme potravu, včetně vzdání se večeře, učíme naše tělo využívat zásoby glykogenu, tukové tkáně a jejich hromadění. Takže po nedojedené večeři, kdy konečně sníme plnohodnotnou snídani, si naše tělo jistě nechá něco v podobě tuku na později.