Hubnutí a zdravotní problémy

Bohužel, jen zřídka, když chceme zhubnout, jdeme k dietologovi. Častěji se rozhodujeme pro libovolně vybranou a interpretovanou dietu nebo ještě jednodušší pro zavedení půstu. Neuvědomujeme si, že si takto můžeme ohrozit zdraví ještě více, než kdybychom žádné diety nezkoušeli vůbec.

To samozřejmě není překvapivé. Je jednodušší nejíst vůbec, než udržovat pestrou stravu a doplňovat ji fyzickou aktivitou. Taková krátkozrakost nás však může stát opravdu hodně. Nedodání tělu správných složek a ve správném poměru může nejen dočasně narušit fungování našeho těla, ale také trvale zničit práci konkrétních orgánů a narušit metabolismus.

Všechny diety omezující jídlo na vámi zvolený typ jídla se nedoporučují – je jasné, že nezaručují zásobení těla vitamíny a minerály, které potřebuje. Silně se nedoporučuje půst, protože musí vést k jo-jo efektu.

Změna životního stylu má smysl

V dnešní době se stále více lidí rozhoduje změnit způsob stravování. O vlivu správně vyvážené stravy na zdraví a pohodu asi není třeba nikoho přesvědčovat. Lidé, kteří o sebe dbají, se často rozhodnou pro přírodní doplňky stravy, které pomáhají tělo dokonale vyživit, a přitom nezpůsobují vedlejší účinky.

Takových produktů je na trhu mnoho. Patří mezi ně například zelený ječmen v kapslích nebo prášek, který se používá k přípravě mimořádně výživného nápoje. Doplňky s mladým ječmenem ve složení se doporučují mimo jiné i hubnoucím. Díky vysokému obsahu vlákniny zlepšují činnost trávicího systému. To má za následek zrychlení rychlosti metabolismu, takže je mnohem snazší shodit zbytečné kilogramy.

Zelený ječmen má spoustu ingrediencí nezbytných pro zlepšení vaší kondice a lepšího pocitu. Patří mezi ně vitamíny C, E a B, stejně jako antioxidanty a minerály.

Nejsou ta kila navíc vaše chyba?

Hromadění tuku v pase je problémem mnoha žen. V tomto případě může být hubnutí obzvláště obtížné. Někdy ani přes cvičení a používání redukční diety nechce břicho zmizet. Tento stav může souviset se zdravím, proto stojí za to navštívit lékaře, který stanoví příslušnou diagnózu.

Existují diety, které se doporučují zejména ženám, které bojují s přebytečnými centimetry v pase. Mají mnoho společných pravidel, která se vyplatí dodržovat, když chcete získat zpět urostlou postavu. Odborníci na výživu doporučují vyloučit z jídelníčku živočišné tuky ve prospěch rostlinných a volit produkty s nízkým glykemickým indexem.

Abyste zhubli v pase, vyplatí se omezit příjem soli. Dá se nahradit kořením a bylinkami, které skvěle stimulují metabolismus. Pravidelné stravování hraje obrovskou roli. Zapomínat byste neměli ani na hydrataci organismu. Kromě čisté vody poslouží i zelený čaj, zeleninové smoothie nebo voda s přísadami jako citron nebo máta.