Bezpečné a efektivní hubnutí

Lidé, kteří plánují zhubnout, si snadno najdou řadu diet. Bohužel mnoho z velmi oblíbených metod hubnutí nemá nic společného se zdravým stravováním a ani vám nepomůže zbavit se špatných návyků. Základem pro bezpečný a účinný boj s nadváhou by vždy měla být kombinace fyzické aktivity a zdravé stravy.

Rozhodně byste neměli příliš omezovat množství kalorií – způsobuje malátnost a návaly hladu, které způsobují problémy s dodržováním diety. Místo toho je lepší zvolit vyvážený jídelníček a podpořit ho fyzickou aktivitou, která bude spalovat tukové tkáně.

Nejlepší je být obezřetný ohledně různých druhů doplňků podporujících hubnutí. Některé z nich jsou bezpečné přípravky založené na přírodních složkách, ale užívání takových tablet nepřinese výsledky bez diety a cvičení. Vyhněte se tabletám z neznámého zdroje, protože mohou být nestandardní a mohou být nebezpečné pro vaše zdraví.

Cvičení na spalování tuků

Je těžké si představit účinný boj s nadváhou bez cvičení, které vám pomůže spalovat kalorie. Jak cvičit, abyste se co nejdříve zbavili zbytečných kilogramů? V tomto případě se doporučuje na prvním místě středně intenzivní kardio trénink.

Můžete tak například běhat, plavat nebo jezdit na kole. Taková aktivita bude samozřejmě účinná pouze tehdy, bude-li systematická, tj. tréninky musí probíhat alespoň třikrát týdně a neměly by trvat méně než půl hodiny a neměly by být příliš intenzivní. Jen za tohoto stavu bude tělo nuceno využívat energetické zásoby nashromážděné v tukové tkáni.

Může se vám také hodit silový trénink, který buduje svaly. Taková cvičení dokonale posilují svaly a zlepšují stav těla, což usnadňuje spalování více kalorií. Je třeba pamatovat na to, že intenzitu tréninku je třeba přizpůsobit individuálním schopnostem, nepřetěžovat se.

Jak vybrat správnou dietu?

Vybrat správnou dietu není tak jednoduché, jak se může zdát. Na internetu najdeme velmi velké množství tzv. zázračných diet, které následně nezlepšují naše zdraví ani vzhled a zároveň mají negativní dopad na naši pohodu. Rychlé diety, které slibují zhubnout pár nebo tucet kilo, nejsou tak dobré.

Za prvé, v jídelníčku chybí většina živin, které naše tělo potřebuje ke správnému fungování. Není divu, že se tolik mluví pouze o změně životního stylu a stravovacích návyků. Ukazuje se, že zavést takové změny není těžké, pokud k tomu přistoupíme pouze se správným přístupem a věnujeme čas osvojení si zásad zdravé výživy.

Lidé, kteří mají nadváhu a chtějí začít bojovat o lepší postavu. určitě by se měli nejdříve poradit s dietologem, který nastaví jídelníček. Pokud jde o fyzické cvičení, v tomto nám jistě pomůže osobní trenér.