Správný výběr doplňků

Výběr doplňků stravy může výrazně zlepšit kvalitu našeho tréninku. Pokud nevíte, jaký produkt si vybrat, pojďme se seznámit se sortimentem prodejen.

Druhy živin – Najdeme jak produkty stimulující anabolické procesy, tak i ty, které podporují tvarování těla. Do posledně jmenované skupiny patří mimo jiné přípravky obsahující prvky ovlivňující spalování tuků. Pokud se zbavíme tukové tkáně, odhalíme vyrýsované svaly. V obchodě bychom měli mít možnost zakoupit i izotonický nápoj, přípravek posilující klouby a doplněk podporující koncentraci.

Kde koupit? – Nákup doplňků lze provést v stacionární prodejně, kde by nám měl prodejce poradit s výběrem preparátu. Můžeme využít i online nakupování. Zde můžete obvykle počítat s atraktivními cenami, akcemi a seskupenými přípravky. Balíček dorazí na uvedenou adresu a můžeme objednávat i uprostřed noci. Používejte pouze osvědčené obchody.

Jak správně sladit doplňky stravy

Doplňky stravy a živiny používané ve sportu se od sebe liší v mnoha různých vlastnostech. A tak zde můžeme rozlišit například složení, působení, účel či účel daného doplňku. Jejich správné použití je šancí dosáhnout úspěchu ve sportu.

Na druhou stranu, jejich používání zcela bezmyšlenkovitě, bez plánu a vývoje odborníkem, může být jen zdrojem škod a potíží. Proto je tak důležité, aby správně seděly. To by samozřejmě měl dělat odborný dietolog, který vám řekne, jak na to a vybere živiny nejen pro člověka, ale i pro trénink.

Díky tomu svůj úkol splní na sto procent. Je nutné upravit jak samotného sportovce, tak typ tréninku, účel jeho tréninku a plánovaný výsledek, kterého má být dosaženo. To vše má rozhodující vliv na to, zda bude použit konkrétní kondicionér nebo jiný a pouze přesná shoda je šancí, jakákoli jiná volba je vážnou a reálnou hrozbou.

Doplňky vám pomohou zhubnout

Přicházíme do posilovny, abychom si vybudovali působivé tělo. Pro někoho to budou vyrýsované svaly, pro jiného zhubnutí pár kilo. V druhém případě nestavíme hmotu. Zde se spoléháme na další doplňky.

L-karnitin a CLA – Doplňky stravy, které podpoří hubnutí, obsahují mimo jiné L-karnitin nebo CLA. Jde o látky, které způsobují zrychlené spalování tuků a jejich přeměnu na energii. Použití suplementace navíc pomáhá předcházet opětovnému ukládání přebytečného tuku. Složení přípravků zahrnuje také zelený čaj a kofein. Ten zvyšuje koncentraci, zatímco zelený čaj chrání před volnými radikály. Používají se také malinové ketony a vláknina.

Trénink je základ – Pokud doufáme, že nám užívání doplňků umožní zhubnout, jsme na omylu. Přípravky bychom měli kombinovat se správnou stravou a pohybem. Zde se doporučuje aerobní trénink, který podpoří aerobní procesy spalování tuků.