Běhám pro zdraví

Dnešní text je kývnutím na lidi, kteří rádi běhají. Rád bych vám představil výhody tohoto úsilí, protože svět si ho již oblíbil. Stalo se tak proto, že jde o sport, který nevyžaduje velké znalosti. Jediné, co potřebujeme k běhu, jsou boty.

Nemohou však být ledajaké. Dobrá obuv by měla mít několik vlastností, o kterých se zmíním za chvíli. V první řadě musí mít silnou a pružnou podrážku, která tlumí každý náš krok. Za druhé, sportovní obuv musí správně stabilizovat naši polohu. To poslední, co by je mělo charakterizovat, je dobrý materiál.

Měly by být z něčeho vzdušného, ​​nejlépe s prvky, které budou plnit ventilační funkce. Měli bychom také pamatovat na to, že nohu při běhu nelze pevně sevřít, protože pod vlivem váhy a prováděného pohybu nám chodidla hodně otékají. Jsou pak vystaveni různým druhům zranění, které můžeme chránit pohodlnou obuví.

Sportem pro zdraví

Sport je již mnoho let medicínou považován za přírodní prostředek proti různým nemocem. Lékaři často píší fyzickou aktivitu jako lék na nemoci, jako jsou kardiovaskulární problémy, stres nebo únava. Pokud nemáte čas a peníze na sportování ve fitku, můžete cvičit klidně i doma. Na začátek se vyplatí začít trénink švihy a výskoky ve 3 sériích po 12x.

Navíc můžete přidat kliky a protahovací cviky, jako jsou výpady na záda nebo jumping jacks. Pokud máme rádi čerstvý vzduch, můžeme začít běhat. V letní sezóně mnoho lidí tráví čas sportem venku. Běh je ideální pro snížení stresu a nervozity.

Pokud nejste v dobré kondici, můžete se rozhodnout pro jízdu na kole nebo jednoduchou procházku. Mírná fyzická aktivita podporuje zdraví a pohodu. Sport nám dává radost jako čokoláda, protože při jeho praktikování se v mozku posiluje vylučování endorfinů a serotoninu, což podporuje radostnou náladu.

Zdravotní protokol

Pro mnohé z vás je jediným správným způsobem, jak shodit přebytečná kila, běh. Nechci to popírat, ale existuje pár mnohem lepších způsobů, jak se zimní pneumatiky zbavit. Jedním ze cviků, které nám s tím pomohou, je tabata. Je to pouhé čtyřminutové úsilí, které nám několikrát zvýší šanci zbavit se tuku.

Tento protokol je založen na osmi sériích cvičení v tempu 2:1, kde první číslo je vysoce intenzivní úsilí a druhé je čas na krátký, ale neúplný odpočinek. V praxi to vypadá takto: dvacet sekund běžíme, jak jen to jde, a dalších 10 odpočíváme při pomalém poklusu.

A tak osmkrát. Doba zahřívání a ochlazení by navíc měla trvat asi pět minut. Celkem nám to dává čtrnáct minut tréninku. Nic moc, že? Tento trénink bychom však neměli absolvovat více než třikrát týdně pro jeho vysokou intenzitu, která stimuluje naše tělo k rychlejšímu spalování kalorií po mnoho hodin.