Co tě motivuje cvičit?

Snad nejčastějším důvodem, proč být aktivní, je zlepšit svůj vzhled. Většina z těch, kteří trénují s takovou motivací poprvé, bere do ruky hole na nordic walking, obouvá běžecké boty nebo si kupuje permanentku do posilovny. Postupem času si však začnou všímat, že pohyb není jen způsob, jak se zbavit přebytečných kil nebo si vypěstovat novou vylepšenou postavu.

Dává vám však šanci cítit se mnohem lépe. Tělo se stává silnějším, psychika klidnější a mysl pracuje efektivněji. Častou motivací začít cvičit je touha pro sebe něco udělat. Spíše pasivní lidé, preferující sedavý způsob života, si podvědomě začínají všímat optimismu a kladného vztahu ke světu aktivních lidí.

Existuje myšlenka, že by to mohlo stát za pokus. Sport je navíc alternativou i pro nezaměstnané, kteří potřebují motivaci opustit dům a rutinu dne. Tím, že jsou aktivní, je snazší je udržet. Jak vidíte, důvodů, proč začít cvičit, může být mnoho.

Nejlepší čas na cvičení

Aktivní lidi lze rozdělit podle forem pohybu, které preferují. Liší se však také oblíbenými časy cvičení. Některým lidem nezbývá, než být v určitých časech aktivní, kvůli jejich vytíženosti. Mnoho lidí si však vědomě a nezávisle volí denní dobu pro cvičení.

Vlastně až na pozdní večer jsou všichni v pohodě. V závislosti na denní době však může mít cvičení různé účinky na tělo. I tato otázka by měla být zohledněna při tvorbě tréninkového plánu. A tak cvičení po ránu stimuluje a dodává spoustu energie. Jakmile se dostanete do práce, nejsou žádné problémy se zaměřením pozornosti nebo dokonce vyřizováním dlouhého seznamu povinností.

Někomu denní rozvrh umožňuje cvičit kolem poledne nebo brzy odpoledne. Takovým lidem může prospět relaxace mezi úkoly. Trénink v této době může snížit hladinu stresu, ale také stimulovat tělo po zbytek dne. Večerní cvičení je především o uvolnění svalů a snížení napětí nahromaděného během dne.

Cvičení nejen pro relaxaci

Pilates je dobrou alternativou pro všechny, kteří oceňují poměrně dynamický pohyb, ale nechtějí se nutně věnovat silovému nebo aerobnímu cvičení. Byl vyvinut před mnoha desítkami let. Pomáhal sportovcům, ale postupem času si ho přizpůsobili i obyčejní smrtelníci. Mnoho z nich cvičí v rámci hodin organizovaných pod dohledem instruktora.

Pilates je však jistě vhodný i pro domácí cvičení. Stačí si najít příslušnou nahrávku, existují i ​​knihy s podrobným popisem provedení jednotlivých pohybů. Stojí za to připomenout, že pilates je účinný a bezpečný, pokud všechny pohyby dodržujete přesně podle pokynů.

Na začátku je dobré snažit se co nejlépe. Pilates je tedy nejlepší pro začátečníky. Takové cviky na jedné straně pomáhají protáhnout jednotlivé svaly, ale zároveň posilují celé jejich partie. Vyplatí se začít s pilates s instruktorem, a až zvládnete základy, můžete si trénink přenést domů.