Pomoc pro metabolismus

Taurin je aminokyselina, která podporuje metabolismus. Navíc má antioxidační účinek. Podílí se na čištění těla od škodlivých toxinů.

Trénink s taurinem – tato aminokyselina se podílí na transportu látek cenných pro sportovce, včetně kreatinu. Často se můžete setkat s kombinací kreatinu a taurinu. Často doplněk obsahuje také glutamin. Kombinace glutaminu a taurinu je účinnou prevencí odbourávání bílkovin, které tvoří svalovou hmotu. Taurin nevytváří bílkoviny pro budování svalů, ale působí anabolicky, tedy stimuluje syntézu bílkovin.

Zdroje taurinu – taurin se nachází v rybách, ústřicích, mase a luštěninách. Měli bychom dbát na jeho správné množství ve stravě, protože umožňuje svalům rychlejší regeneraci a nabrání síly po intenzivním tréninku. Pokud ho v potravě nekonzumujeme příliš mnoho, stojí za to se o doplňky s touto aminokyselinou zajímat. Pamatujte na to při budování hmoty, protože zlepšuje transport kreatinu.

Kde nakoupit posilovnu?

Nelze popřít, že poptávka po sportovní výživě a doplňcích stravy stoupá s rostoucím zájmem o různé druhy sportů. Někdo relaxuje na lekcích jógy, jiný intenzivně trénuje v posilovně, aby výrazně zlepšil vzhled své postavy. Specializovaná opatření pomáhají dosahovat lepších výsledků.

Internet nabízí spoustu možností – online nakupování je na jednu stranu velmi pohodlné a na druhou trochu nebezpečné. Podle předpisů máme deset dní na vrácení zboží zakoupeného online, ale ne každý prodejce je poctivý. Výběr produktů na webu je velký. Internetové obchody využívají především lidé, kteří ve svém městě nemají obchod s profesionálními doplňky pro sportovce. Vyplatí se využívat pouze služeb legálních společností, vyhnout se podezřelým online aukcím, kde se zázračné přípravky prodávají bez originálního obalu.

Kouzlo stacionárních obchodů

Vstupem do dobře vybavené prodejny máme možnost seznámit se se zbožím, přečíst si informační letáky, zeptat se na názor prodejce, ale i objevit produkty, o kterých jsme na webu dosud nečetli. Kontrolujeme také těsnost balení a datum spotřeby.

Zdraví pod kontrolou – mnoho lidí chce používat doplňky stravy nebo živiny, které jim pomohou zhubnout nebo vybudovat uspokojivé svaly. Ne každý ví, kterým produktům se vyplatí vyhnout, jaké složky by v nich neměly být a kde koupit bezpečný produkt.

Přírodní ingredience – když si na chvíli přečteme etiketu daného doplňku, určitě se dozvíme o jeho složení. Pokud na obalu není, raději to neriskujte. Většina produktů jsou přírodní receptury. Ve spalovacích doplňcích najdeme mj kofein nebo zelený čaj a v gainerech kreatin, což je legální anabolikum přírodního původu. Pokud vysledujeme seznam ingrediencí, můžeme posoudit, zda daný produkt nepředstavuje hrozbu pro naše zdraví. Většina doplňků je zcela bezpečná, pokud se užívá podle doporučení výrobce.